Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Apple mund të jetë “kërcënimi” më i madh i Teslas

Apple mund të jetë konkurrenti më i rrezikshëm i madh me të cilin Tesla do përballet. Këtë e ka thënë partneri i “Loup Ventures” Gene Munster.

Munster ka thënë se është shumë e qartë që Apple ka ambicie për të bërë veturë dhe se ky qëllim nuk ishte kaq i qartë para gjashte muajve.

Munster ka thënë se është i çuditur që se si thashethemet për “veturën Apple” nuk kanë ndikuar negativisht në kompaninë Tesla.

“Mendoj që Apple është konkurrenti më i madh i Teslas,” ka thënë Munster.

Përveç kësaj, ai ka thënë se të dy kompanitë mund të bashkëjetojnë në të ardhmen e tregut auto.

Munster thotë se “vala e radhës” do vjen nga industria e teknologjisë, “që nënkupton se Apple do jetë konkurrente e Tesla, e që nënkupton se Tesla duhet ta shohë këtë,” ka shpjeguar ai.

Partneri Loup Ventures parashikon që një dekadë nga tani, Tesla mund të ketë 25% të tregut global të automjeteve elektrike. Apple, shton ai, mund të ketë 5%, 10% ose 15% të tregut.

Postime të ngjashme

Hennessey zbuloi Camaron – vetura kushton 135 mijë euro dhe për 2.3 sekonda arrin 100 km/h

D V

Mërgimtari nga Zvicra sjell në Gjilan shumë vetura luksoze, në mesin e tyre Bugatti Veyron e cila kushton 1.5 milion euro

D V

Prodhimi serik i veturës elektrike Audi A6 E-Tron pritet të fillojë gjatë vitit të ardhshëm

D V

Fillimi i dekadës që ndryshoi gjithçka, kroati Mate Rimac publikon videon e para 11 viteve – bënte gara nëpër rrugë me BMW-në e tij

D V

Gara e katër veturave të vogla, nga Citroen Ami e deri te Renault Twizy

D V

Garë e ashpër mes F1, Lamborghini Huracan dhe Nissan GT-R

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...