Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple njofton konferencën e zhvilluesve WWDC

Konferenca e zhvilluesve të Apple do të zhvillohet vetëm në internet në 2021.

Për shkak të pandemisë së coronavirusit, Apple do të mbajë konferencën e saj të zhvilluesve WWDC në një format në internet për të dytin vit radhazi.

Me një afat nga 7 deri në 11 qershor, ai duhet të zgjasë disa ditë si zakonisht, siç njoftoi Apple të martën, transmeton Telegrafi.

Kompanitë e mëdha të teknologjisë tradicionalisht përdorin konferencat e tyre me disa mijëra zhvillues dhe gazetarë pjesëmarrës për të prezantuar produkte të reja dhe për të dhënë një vështrim mbi strategjinë e ardhshme.

Edhe pse një biletë për në Konferencën për Zhvilluesit në të gjithë botën (WWDC) kushtoi për herë të fundit 1,600 dollarë, interesi i zhvilluesve për konferencën e Apple është zakonisht aq i madh sa pjesëmarrja tërhiqet me shorte.

Ashtu si vitin e kaluar, versioni online do të jetë falas dhe i arritshëm për të gjithë zhvilluesit.

Në konferencë, Apple do të tregojë funksionet e para të softuerit të ardhshëm të pajisjeve të saj.

Postime të ngjashme

Shumë shpejt do të mund të fshihni… Instagram dhe Facebook vijnë me ndryshime të reja

Dafina Vidishiqi

Starlink synon rritjen e shpejtësisë së internetit nëpër aeroplanë

Lea Muslija

‘Udhëtim i ëndrrave’, Jeff Bezos bëhet gati të vizitojë hapësirën për 11 minuta

Lea Muslija

Risia nga WhatsApp: Njihuni me funksionet e reja të aplikacionit

Lea Muslija

Jeff Bezos bën realitet ëndrrën më të madhe të tij dhe të shumë njerëzve

Lea Muslija

Jeff Bezos bën realitet ëndrrën më të madhe të tij dhe të shumë njerëzve

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...