Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple po përgatitet të prodhojë 75 milionë iPhone 5G

Apple u ka kërkuar furnitorëve të ndërtojnë të paktën 75 milionë iPhone 5G për fund të këtij viti, së bashku me modelet e reja të Watch, një iPad Air të ri dhe një HomePod më të vogël, njoftoi Bloomberg News.

Kompania pret që dërgesat e këtyre iPhone-ve të gjeneratës së ardhshme të arrijnë deri në 80 milionë njësi në vitin 2020, tha raporti, duke cituar njerëz të njohur me këtë çështje, shkruan Reuters.

Apple gjithashtu po përgatitet të nisë një iPad Air të ri me një ekran të ngjashëm me iPad Pro, dy versione të reja Apple Watch dhe kufjet e saj, sipas të njëjtit raport.

Apple pritet të zbulojë telefonat dhe Apple Watch Series 6 në ngjarjen e saj vjetore që pritet të mbahet në shtator.

Postime të ngjashme

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

Zbulohet mikroçipi i cili tregon se jeni prekur me COVID-19 ende pa u shfaqur simptomat

S.B.

Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

S.B.

Samsung Galaxy S21 FE vjen me një dizajn më “tradicional”

S.B.

Instagram ka lansuar një veçori të re për të konkurruar me Tik-Tok

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...