Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple po teston ekranet e palosshme

Apple po teston një ekran të palosshëm për iPhone me madhësi të ndryshme.

Prodhuesi i iPhone ka filluar testimin e ekraneve të palosshme, sipas mediave të huaja. Kjo është raportuar nga Bloomberg.

Prandaj, Apple ka zhvilluar prototipa të ekraneve të palosshme që aktualisht janë duke u testuar brenda.

Sidoqoftë, nuk duhet të ketë një plan specifik për një iPhone që paloset.

Ekranet e palosshme duket se janë një studim i fizibilitetit për momentin: Apple po teston nëse prodhimi i një iPhone të palosshëm është edhe i mundur, transmeton Telegrafi.

Apple thuhet se të paktën tashmë ka marrë parasysh se cila madhësi e ekranit mund të ketë kuptim për një iPhone me një ekran të palosshëm. Thuhet se është diskutuar për një pajisje 6.7 inç – madhësia që tashmë është te iPhone 12 Pro Max.

Kanali YouTube ConceptsiPhone tregoi se si mund të duket një iPhone me një ekran të palosshëm.

Një iPhone me një ekran të palosshëm nuk mund të paraqitej për disa vjet.

Apple mund të arrijë në përfundimin se ekranet e palosshme nuk plotësojnë ende një standard të lartë dhe për këtë arsye po presin përparime teknike në ekranet fleksibël.

Është gjithashtu e mundur që Apple të zhvillojë dhe testojë prototipet në mënyrë që të paraqesë një patentë për të.

Postime të ngjashme

Gjermanët përdorin material të ri dhe krijojnë celular 30% më të lehtë

S.B.

“Bisha” po vjen: Së shpejti telefoni me 18 GB RAM

S.B.

Së shpejti, Apple Watch mund të monitorojë glukozën në gjak pa tërhequr gjak

S.B.

Këto foto nudo tani lejohen në Instagram

S.B.

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...