Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

Koha ishte shumë e mirë në Kalifornia dhe dielli po shkëlqente, pak para se Apple të dilte jashtë dhe të na paraqiste me ofertën shumëngjyrëshe të pranverës.

Ngjarja në pranverë nga Apple u karakterizua më shumë nga çipat e përdorur nga Apple.

Jo vetëm që ka ardhur M1 iMac i ri, i ridizenjuar plotësisht me ngjyra, Apple ka vendosur të kënaqë përdoruesit “pro” në iPad me çipin që kemi lidhur deri tani me kompjuterë “të vërtetë”.

iPad Pro i madh gjithashtu mori një ekran Mini LED, 5G ofrohet në të dy modelet, si dhe një port Thunderbolt, transmeton Telegrafi.

iMac tani është në një dimension me një ekran 24-inç, kështu që me ngjyrën e re duket krejtësisht ndryshe nga ajo që jemi mësuar në vitet e fundit.

Në margjina, domethënë në hijen e njoftimeve të mëdha, mësuam se Apple Card mund të ndahet në familje, Apple Podcasts marrin një aplikacion të ri dhe mundësi abonimi, Apple TV merr një çip A12 dhe do të jetë në gjendje të rregullojë TV.

Nëse jeni të prirur të humbni gjëra, Apple do të përpiqet të zgjidhë problemin tuaj me një pajisje të shumëpritur të quajtur AirTag.

Postime të ngjashme

iOS 14.5.1 i bën iPhonet në mënyrë drastike më të ngadalshëm

S.B.

Rregulla të reja WhatsApp: Çfarë duhet të dini?

S.B.

Kontrolluesi DualSense i Sonyt mund të përdoret edhe për lojërat në Apple

S.B.

NASA: Voyager 1 për herë të parë “dëgjoi” zërin e hapësirës ndëryjore

S.B.

Roblox numëron 42 milionë përdorues

S.B.

Pajisjet Apple tani mund të merren edhe me qira

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...