Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple rekomandon përditësimin e sistemit operativ për shkaqe sigurie

Apple ka lëshuar së fundmi sistemin e ri operativ, iOS14.4 dhe përditësimi i ri rregullon disa “probleme të sigurisë”.

Gjiganti teknologjik ka gjetur probleme të sigurisë në sistemet e veta dhe ka dëshmi se dikush mund të ndërhyjë.

Raportohet se bëhet fjalë për tri telashe që mund të prekin iPhonen.

Përditësimi s’jep shumë detaje, vetëm se kompania me lansimin e versionit të ri ka thënë se është në dijeni të raportimeve se ka pasur telashe me sigurinë duke rekomanduar përditësimin e pajisjeve sa më shpejt që të jetë e mundshme.

Postime të ngjashme

TikTok pajtohet të paguajë 92 milionë dollarë, akuzohet për shkelje ligjore me softuerin për njohje të fytyrës

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

Interneti hapësinor së shpejti do të mbulojë të gjithë Tokën, tregohet edhe çmimi i tij

S.B.

Pandemia rriti fitimet e kompanisë Dell

S.B.

Një nëndetëse 15 milionë dollarëshe për të vizituar “skutat” më të errëta të oqeaneve

S.B.

Facebook nënshkruan marrëveshje me tri firma të tjera mediale në Australi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...