Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple rrit shitjet, kalon për herë të parë shifrën prej 100 miliardë dollarë në një tremujor

Apple ka tejkaluar për herë të parë shifrën e shitjeve prej 100 miliardë dollarë në një tremujor.

Më parë, vetëm gjigandi i supermarketeve Walmart dhe kompania e naftës Exxon Mobil kanë pasur suksese të ngjashme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shitjet e Apple janë rritur në tremujorin e fundit me 21 përqind, krahasuar me një vit më parë. Këto shitje më së shumti janë rritur në kohën e Krishtlindjeve, shkruan Deutsche Welle.

Duket se ndalimi apo kufizimi i lëvizjeve shkaku i pandemisë me koronavirus ka ndikuar dukshëm në rritjen e shitjes së pajisjeve të kompanisë së famshme. Apple ka përfituar edhe nga vendimet e shumë sipërmarrjeve, të cilat kanë kërkuar që punonjësit e tyre të punojnë nga shtëpia.

IPhone 12 me aftësi 5G dhe një përzgjedhje më e madhe e modeleve të tjera të Apple ka tërhequr shumë klientë, por janë shitur shumë edhe kompjuterët Mac dhe iPad. Rritjes dhe fitimeve u kanë kontribuar shumë edhe shërbimet e ofruara përmes internetit.

Postime të ngjashme

Këta janë Google Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro

D V

Google së shpejti do të çaktivizohet në pajisjet më të vjetra të Androidit

D V

Ariana Grande po vjen me një seri koncertesh në Fortnite

D V

“Rrjedhin” fotografitë e orës së re të Samsungut – Galaxy Watch 4 Classic

D V

Së shpejti në treg Samsung Galaxy i ri – bëhet fjalë për AO3

D V

Xiaomi me version të ri të telefonit 9C Redmi, nga 32 dhe 64 GB sa i kishte më parë – tani do të jetë i disponueshëm me 128

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...