Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Arabia Saudite rihapi të gjitha kufijt

Arabia Saudite hapi të gjitha kufijtë detarë, tokësorë dhe ajrorë të cilët u mbyllën më 20 dhjetor 2020 për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas Agjencisë Saudite të Shtypit (SPA), kufijtë e vendit, të cilët u mbyllën përkohësisht si pjesë e masave kundër COVID-19, u rihapën sot.

Ata që duan të vijnë në Arabinë Saudite nga Britania e Madhe dhe Republika e Afrikës së Jugut dhe nuk posedojnë shtetësi saudite, do të duhet të kalojnë të paktën 14 ditë në një vend ku varianti i ri i virusi ende nuk është shfaqur.

Shtetasit sauditë, të cilëve iu lejua të hyjnë në këto vende për arsye humanitare ose arsye të tjera të detyrueshme, do t’i nënshtrohen një karantine 14-ditore në shtëpitë e tyre dhe do t’ju kërkohet të bëjnë një test PCR në ditën e gjashtë të mbërritjes së tyre.

Postime të ngjashme

Imunologu gjerman: Ata që kanë më shumë kontakt duhet të vaksinohen së pari

T E

Biden: Vizita e Papa Françeskut në Irak një simbol shprese

T E

Dodiku kundër pranisë ndërkombëtare në Bosnjë

T E

Aktivistet polake protestojnë kundër ndalimit të abortit

T E

Mianmar, OKB njofton për mbi 50 protestues të vrarë

T E

Von der Leyen: BE-ja mund të bllokojë eksporte të mëtejshme vaksinash

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...