Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thirrur konferencë “urgjente” për media.Arsye e kësaj thirrje të Vitisë janë raportimet se ai qëllimisht nuk e ka nënshkruar ende kontratën me Pfizer dhe Biontech për ardhjen e vaksinave, shkruan lajmi.net.

“Ministri i Shëndetësisë, z. Arben Vitia do të mbajë sonte konferencë për media lidhur me të pavërtetat e plasuara sot në media rreth procesit të sigurimit të vaksinave kundër COVID-19”, thuhet në komunikatë.

Konferenca mbahet në ora 20:45, në Ministri të Shëndetësisë.

Postime të ngjashme

Pas tollovisë së sotme, policia vendos rrethoja të hekurta në oborrin e sallës “1 Tetori”

S.B.

Deputeti i VV-së: Marshi në solidaritet me popullin palestinez nuk dëmton raportet me Izraelin

S.B.

Ambasadorja e Kosovës në Izrael: Kosovarët në Izrael janë të sigurtë

S.B.

Reagon Vetëvendosje pas tollovisë për vaksinat: MSH-ja publikoi dje orarin

S.B.

Nis marshi në solidaritet me popullin palestinez

S.B.

Haradinaj pas tollovisë te “1 Tetori”: Reflektoni, qytetarët nuk duhet trajtuar në këtë mënyrë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...