Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ardian Hoxha: Asnjë parti politike nuk e ka të sinqertë angazhimin për arsim dhe ekonomi

Ardian Hoxha nga “American School of Kosova”, është shprehur se të gjitha partitë politike e përdorin fushën e arsimit për të mbledhur sa më tepër vota.

“Partitë politike nuk janë të sinqerta, asnjë. Arsimin dhe sektorët tjerë i shohin si mekanizma për të marrë sa më shumë vota. Nuk e kanë të sinqertë angazhimin në ekonomi dhe arsim”, është shprehur Hoxha, njofton Klan Kosova.

“Drejtorët e shkollave janë përdorur nga paslufta nga partitë për t’i organizuar zgjedhjet nëpër shkolla. Aty ka filluar, dhe pastaj të gjitha partitë e kanë marrë atë “shkollë” se si t’i bëjnë për vete drejtorët e shkollave”.

“Sa mijë mësimdhënës janë shohin partitë, sa mijë vota mund t’i marrin. Votat janë vjedh një kohë të gjatë, shkollat kanë qenë nën kontrollin e partive politike”.

Postime të ngjashme

Kurti, deputetit Nura: Je deputet i mirë kur insiston për reciprocitet, por partinë e ke të gabuar

D V

Kurti i përgjigjet deputetit të PDK-së: Reciprociteti me Serbinë do të vendoset dhe nuk do të dështoj

D V

Opozita i kërkon Qeverisë angazhim më të madh në shuarjen e zjarreve

D V

Kusari-Lila: Minishengeni, ripaketim i idesë së ish-Jugosllavisë

D V

Musliu: Bashkëshorti i Vjosa Osmanit përmes presidencës më kërcënoi me padi civile

D V

Deputetja e PDK-së thotë se u kërcënua nga bashkëshorti i presidentes Osmani, paralajmëron padi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...