Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Argjentina goditet nga një tërmet 6.3 ballë

Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës righter, u regjistrua në Argjentinë, në kufirin verior me Kilin.

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar Italian i Gjeofizikës dhe asaj të Shërbimit Gjeologjik të SHBA, tërmeti ishte me thellësi prej 153 km, me epiqendër rreth 80 km nga San Antonio de los Cobres.

Nuk ka raportime nëse tërmeti ka shkaktuar dëme materiale apo dëmtim të qytetarëve.

Postime të ngjashme

Organizata Botërore e Shëndetësisë koronavirusin e Indisë e klasifikon si “variant i shqetësimit global”

N E

Humbin jetën 11 persona gjatë një sulmi të armatosur në Nigeri

N E

Italia gjatë 24 orëve të fundit regjistron 5.080 raste të reja me Kovid-19

N E

Pfizer-Biontech: Nuk ka nevojë të zhvillohet një formulë e re e vaksinave

N E

Në Angli nuk është regjistruar asnjë vdekje si pasojë e Kovid-19

N E

Kompania Pfizer ka realizuar fitim prej 1,13 miliard euro në tremujorin e parë të vitit 2021

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...