Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arifi inspekton punimet e rikonstruimit të çerdhes në afërsi të Qendrës Sportive

Tetovë, 5 shkurt – Po zhvillohet rikonstruimi i objektit të çerdhes në afërsi të qendrës sportive, që është edhe objekti i fundit nga gjithsej 5 çerdhet e kopshtit për fëmijë “Rinia” në Tetovë, që arritëm ta rinovojmë tërësisht gjatë 8 viteve të kaluara.

Bëhet fjalë për rikonstruim të plotë të hapësirave të çerdhes, që do të mundësojë siguri dhe kushte më të mira për fëmijët. Në vitin 2014 pikërisht në këtë objekt të çerdhes, arritëm që përmes projektit “Forume në bashkësi” të financuar nga Agjensioni zviceran për zhvillim të vendosim dyer dhe dritare të reja për tërë objektin e çerdhes.

Përmes politikave të menaxhimit të mirë, arritëm që të ulim borxhet e çerdheve dhe njëkohësisht të investojmë në infrastrukturën dhe kualitetin e procesit edukativ në të gjitha çerdhet e kopshtit për fëmijë “Rinia” në Tetovë!

Postime të ngjashme

Bexheti: Kisha nderin të mirëpres Ambasadorin e BE-së në Shkup, Dejvid Gir

R Zh

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

D V

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

D V

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

D V

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...