Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arifi: Punët për ndërtimin e tubacionit të ri të ujësjellësit të f.Poroj, para përfundimit

Tetovë, 6 maj – Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi ka njoftuar përmes profilit të saj në Facebook se punët për ndërtimin e tubacionit të ri të ujësjellësit të fshatit Poroj janë para përfundimit.

“Janë para përfundimit punët për ndërtimin e tubacionit të ri të ujësjellësit të f.Poroj, nga burimi i Buxhakut deri tek baseni brenda fshatit!
Janë 6000 metra gypa të cilat i siguroi komuna e Tetovës, kurse me ndihmën e bashkësisë lokale dhe banorëve të Porojit po realizohen punët ndërtimore për vendosjen e gypave dhe hapjen e rrugës deri tek burimet, që gjenden në lartësi mbidetare prej 2000 metra.
Falënderoj të gjithë ata që kontribuan për këtë projekt shumë jetik për banorët e Porojit, si dhe për aktivizmin qytetar i cili është determinues për realizimin e projekteve të tilla kapitale!
#NdërtojmëTëArdhmen”, thuhet në njoftimin e kryetares Arifi.

May be an image of 1 person and outdoors
May be an image of 2 people, people standing, mountain and tree
May be an image of mountain, tree and nature
May be an image of outdoors
May be an image of mountain, sky and nature

Postime të ngjashme

Kola: Maqedonia e Veriut kurban

R Zh

ASH: Nuk ka ndryshim të himnit, Ahmeti – Zaev mashtrojnë, dështuan në integrime!

Dafina Vidishiqi

Ministri Hoxha nesër vizitë zyrtare në Turqi

Dafina Vidishiqi

Mexhiti takon Kodhelin, zotohen për thellimin e bashkëpunimit parlamentar

Dafina Vidishiqi

Deputeti Rexhepi priti në takim Mimi Kodhelin nga Kuvendi i Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...