Agjencia Zhurnal.mk

Arinë për vizita mjekësore përforcimi i tretë i Milanit (Foto)

Asmir Begovic është goditje e 3 në merkato për Milanin. Pas Ibrahimovic, Kjaer, portieri 32-vjeçar do të jetë një lojtari i kuqezinjëve. Boshnjaku ka mbërritur ditën e sotme në Milano ku do të kryejë vizitat mjekësore dhe më pas do të hedh firmën mbi kontratë.

Begovic do të jetë zëvendësuesi i Reinas, pasi ky i fundit është shitur te Aston Vila. Këtë sezon, ish-portieri i Chelsea e nis te Qarabag pasi ishte huazuar nga Bournemouth që zotëron kartonin e tij.

Portieri do të transferohet te Milani deri në fund të sezonit me një huazim të thjesht dhe me shumë mundësi mund të rikthehet sërish në Angli nëse kuqezinjtë nuk tentojnë ta blejnë. Begovic mund të bëjë debutimin e tij që këtë javë në Kupën e Italisë kundër Spal.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...