Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arjanit Hoxha demanton portalet lidhur me harxhimet e tij si ministër

Shkup, 12 prill, Zhurnal.mk – Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha ka reaguar ndaj shkrimeve të disa portaleve se gjoja ai ka harxhuar 22 mijë euro për kafe dhe ushqime gjatë këtij viti.

“Kur sulmohesh nga p(a)ortalet e VMRO-DPMNE-së për shkrime të pavërteta të publikuara fillimisht nga poltronët e tyre shqiptarë në opozitë, mund të konstatoj se unë si ministër dhe gjithë ekipi im jemi në rrugë të drejtë në menaxhimin e institucionit.

Shpifjet dhe dezinformimet që plasohen se unë si ministër kam shpenzuar 23.000 (sipas poltronëve shqipfolës) apo 22.000 euro (sipas padronëve të tyre nga VMRO) për kafe dhe ushqim, do t’u përgjigjem nesër me një raport transparent për çdo shpenzim që është bërë nga 1 Janar 2021 deri 31 Mars 2021!”, thuhet në reagimin e ministrit Hoxha

Postime të ngjashme

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

Zoran Zaev: Kufiri me Greqinë hapet nesër

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...