Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arjanit Hoxha: E realizuam premtimin e dhënë për kanalin ujitës në Xhepçisht

Shkup, 4 maj, Zhurnal.mk – Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha ka njoftuar, se në seancën e sotme të Qeverisë është sjellë vendim për realokimin e mjeteve për pastrimin e kanalit për ujitje në Xhepçisht.

“E realizuam premtimin e dhënë gjatë vizitës në rajonin e Pollogut se në seancën e parë të qeverisë do bëjmë realokimin e mjeteve duke i siguruar 8.000.000 denarë për pastrimin e kanalit për ujitje Radiovcë-Bistricë!”, njoftoi në “Facebook”, Hoxha.

Hoxha ka njoftuar edhe për lehtësimin e masave restriktive.

Postime të ngjashme

Interesimi i ulët i qytetarëve për të udhëtuar në Greqi

R Zh

Edhe Ali Ahmeti uron ekipin e futbollit “Shkendija”

R Zh

Sela: Tre klube shqiptare do ta përfaqësojnë RMV-në në garat evropiane

R Zh

Kasami uron Shkëndijën: Ditë e madhe për futbollin shqiptar në Maqedoninë e Veriut

R Zh

Shkëndija merr trofeun, festë kuqezi në Tetovë

R Zh

VMRO–DPMNE për kongresin e LSDM-së: Nuk merremi me LSDM, kanë dështuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...