Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Armata do të angazhohet në sigurimin e spitaleve

Shkup, 4 nëntor – Zhurnal.mk – Qeveria dje ka pranuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për angazhimin e pjesëtarëve të Armatës, informon Zhurnal.

Ushtarët do të kyçen në sigurimin e spitaleve si ndihmë shtesë për pjesëtarët e MPB-së.

Qeveria ka konkluduar që për këtë duhet të kërkohet dhe pajtueshmëri nga presidenti i shtetit dhe komandant suprem i forcave të armatosura, Stevo Pendarovski.

Shefi i shtetit në javën e kaluar në seancën e këshillit të sigurisë për siguri, ka shprehur gatishmëri që nëse Qeveria kërkon, të vendosë në dispozicion aq sa është e nevojshme pjesëtarë të Armatës si mbështetje logjistike në luftën kundër pandemisë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Lajçak: Shkupi ka përmbushur detyrimet, është radha e Brukselit

R Zh

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...