Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Armatës sot do t’i bashkangjiten edhe 200 ushtarë të rinjë

Shkup, 28 dhjetor – Zhurnal.mk – Armatës së Maqedonisë së Veriut nga sot i bashkangjiten edhe 200 ushtarë të rinjë profesionistë, informon Zhurnal.

Ushtarët e rinj sot në kazermën e “Ilindenit” në mënyrë solemne do t’i pritë dhe përshëndesë ministrja e mbrojtjes Radmilla Shekerinska.

Me pranimin e 200 ushtarëve profesionist, numri i përgjithshëm i ushtarëve të rinjë të pranuar në tre vitet e fundit do të arrijë 830 persona.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

Mickoski: Do ta mposht koalicionin e krimit

T E

Nikolloski: Është java e katërt që Qeveria nuk mund të mbledhë 61 deputetë

T E

Bytyqi në takim me gastronomët dhe organizuesit e dasmave

T E

A do të konfiskohet prona e Sasho Mijalkovit?

T E

I riu vuan nga leukemia akute, kërkon ndihmën tuaj

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...