Armend Mehaj pret në takim zëvendës ambasadorin japonez Tatsuya Machida

Ministri i mbrojtjes Armend Mehaj, priti sot zëvendës ambasadorin Japonisë në Vjenë, që mbulon edhe Kosovën Tatsuya Machida.Ministri Mehaj e njoftoi mysafirin me zhvillimet në Ministri dhe FSK.Ministri Mehaj vlerësoi lartë gatishmërinë e Japonisë për bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK-në, e që duhet të konkretizohet në të ardhmen në fusha të veçanta specialistike.

 

Ministri (zëvendës ambasadori) i Japonisë shprehu gatishmërinë që Japonia të ndihmoj FSK-në në fushat me interes të përbashkët, posaçërisht në fushën e kërkim – shpëtimit.

Related posts

Osmani takim me kryeministrin e Kuvajtit: Dialogu me Serbinë duhet të përmbyllet me njohje të ndërsjellë

D V

Familjari që humbi motrën e mbesën në aksident: Sot ishte caktuar dita e fejesës, prandaj ishin nisur më herët

D V

Mustafa, Dugollit: Pse nuk i thojshe Amerikës më 1999 “kthej aeroplanat se na jemi sovran”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com