Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Armenia dhe Azerbajxhani u pajtuan për takim në Moskë

Ministritë e Punëve të Jashtme të Armenisë dhe të Azerbajxhanit sot konfirmuan se shefat e diplomacive të tyre do të udhëtojnë në Moskë në biseda për tejkalimin e konfliktit aktual në Nagorno-Karabah, kumtoi Ministria ruse e Punëve të Jashtme.

Mediumet britanike transmetuan se presidenti rus Vlladimir Putin u bëri thirrje dy delegacioneve në negociata për zgjidhjen e konfliktit në rajonin e kontestuar.

“Baku dhe Erevan konfirmuan se do të marrin pjesë në negociatat në Moskë. përgatitjet janë në vijim”, deklaroi zëdhënësja e MPJ-së ruse, Marija Zaharova.

Azerbajxhanin në biseda do ta përfaqësojë ministri i Punëve të Jashtme, Xhejhun Bajramov, ndërsa Armeninë, shefi i saj i diplomacsë, Zorab Mnacakanijan.

Postime të ngjashme

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

OKB: Mësimi në distancë `emergjencë katastrofike arsimore`

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...