Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Aromë dashurie” kënga që riktheu Albana Qaton pas 5 vjetësh në ekranet muzikore

Mungesa per nje kohe te gjate ne muzike por edhe persa I perket fushave te ndryshme profesionale  te jep mundesine te provosh veten dhe te zgjedhesh rrugen  e duhur drejt suksesit. Emri I Albana Qato ka qene mjaft I lakuar ne fushen e muzikes, qe ne fillimet e karrieres me kengen qe beri namin “Nuse2’ ne bashkepunim me kantautorin B2N. Pas ketij suksesi ajo u nis ne Londer per menaxhimin e biznesit te saj, nga ku pati angazhime te njepasnjeshme duke i munguar muzikes per nje kohe te gjate. Kete mungese ajo e mposht kete here me  projektin nderkomentar ne bashkepunim me Roach Killa ne nje periudhe te veshtire boterisht nga pandemia.

Kenga titullohet “Arome dashurie” me tekst te shkruar nga Petro Xhori. Pavarsisht gjithckaje, Albana po korr sukses jo vetem ne fushen e muzikes por dhe ate te sipermarrjes. Ajo premton shume per tregun muzikor shqiptar, ndaj presim projektin e rradhes, nga ku pritet edhe nje tekst nga ato qe ben vetem Fifi! Per me shume klikoni ne linkun me poshte per te pare klipin e plote “Arome dashurie”:

Postime të ngjashme

Paralajmërohen disa projekte muzikore nga Kidda

S.B.

Infermierja e cila një vit më parë pozoi me shenjat e lodhjes nga pandemia, ngjitet në skenën e ‘Sanremos’ dhe mban fjalimin emocionues

S.B.

Sting e lanson albumin “Duets” së shpejti

S.B.

Dua Lipa shkëlqen në reklamën e markës së atleteve “Puma”

S.B.

Arriti një miliard dëgjime, Bebe Rexha bëhet qesharake duke ngrënë mëngjesin mbi pllakatën që iu dhurua si mirënjohje nga Spotify

S.B.

Rita Ora me performancë të mrekullueshme nga ‘Sydney Opera House’, magjeps me dukjen dhe zërin e saj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...