Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“Arratisja e Mijallkovit”, Kasami: Dëshmi tjetër për të pasur gjyqësor të reformuar

Shkup, 22 shkurt – Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në click-plus, ka komentuar rastin e arratisjes së Mihajlllovit.

Kasami ka deklaruar se kjo është edhe një dëshmi se gjyqësori duhet reformuar “Personi në fjalë (Mijallkov) ka qenë në procese gjyqësore dhe ka qenë i proçesuar nga sigurimet shtetërore, për këtë rast duhet te llogari nga Policia, Prokuroria dhe Gjykata.

Gjykata për këtë rast nuk ka vepruar konform prokurorisë, andaj duhet të kemi gjykata dhe gjyqësor të reformuar”, deklaroi Kasami.

Postime të ngjashme

582 raste dhe 374 të shëruar nga Covid 19

T E

Çerdhet në Saraj dhe Kondovë me dy grupe shtesë për fëmijë

Bexhet Musliu

Në UT u përurua Klinika Juridike

Bexhet Musliu

Ziadin Sela takim pune me përfaqësues të Fondacionit Konrad Adenauer

Bexhet Musliu

ASH-AAA: Programi vjetor i kulturës, pushteti poshtëroi kulturën shqiptare

D J

Aktakuzë për terrorizëm ndaj tre personave nga Kumanova

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...