Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestime në Aeroportin e Shkupit: Në vend se të izolohen, ata me PCR-tete të rrejshme tentuan të udhëtojnë

Në vend se të jenë në izolim dy shtetas të Maqedonisë së Veriut, të cilët jetojnë në Zvicër kanë tentuar të udhëtojnë me PCR-teste të rrejshme, por janë arrestuar në Aeroportin e Shkupit.

-Në datën 07.04.2021 në orën 13.30 në Kalimin Kufitar “Aeroporti Ndërkombëtar-Shkup” janë arrestuar A.E.(25) dhe B.E.(26), të dy nga Zvicra, të cilët posedonin dokumente udhëtimi të Maqedonisë së Veriut, pasi që gjatë kontrollit kufitar është konstatuar se gjenden në sistemin për vetizolim të obligueshëm dhe posedonin PCR-teste negative jovalide, informojnë nga MPB.

Të dy janë dorëzuar për procedim të mëtutjeshëm, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të ngrihet parashtresë adekuate.

Postime të ngjashme

PTH: Pozitiv në koronavirus donin të udhëtojnë me PCR-test të rrejshëm, propozohet dënim në të holla

S.B.

Arrestohet 67-vjeçari, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg

S.B.

MPB: 156 shkelje në trafik në Shkup, 47 për tejkalim të shpejtësisë

S.B.

Arrestohet një shqiptar në lidhje me sulmin në Nice, ku vdiqën 86 persona

S.B.

Premtonte ndërrim apartamentesh, arrestohet 39-vjeçari i shpallur në kërkim, bien në pranga edhe tre të rinj të tjerë, ja për çfarë akuzohen

S.B.

Arrestohet një person në Lipjan, sulmoi me një mjet të fortë bashkëshorten e tij

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...