Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Arrestimi i 8 policëve, ambasadori amerikan në Kosovë: Askush mbi ligjin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka reaguar pas arrestimit të tetë zyrtarëve policorë.

Ai në një postim në Twitter shkruan se askush nuk duhet të jetë mbi ligjin.

“Sot, falë një qytetari të guximshëm, Inspektorati Policor arrestoi tetë policë. Kjo pasoi një hetim bashkëpunues njëvjeçar nga Inspektorati Policor, Policia e Kosovës dhe Prokuroria”, shkruan ai, transmeton Klan Kosova.

Postime të ngjashme

Ferat Shala do ta udhëheqë Komisionin për Ekonomi, kërkohet bashkëpunim i mirëfilltë

S.B.

Komisioneri Varhelyi uron Kurtin: Kthimi i perspektivës evropiane në një realitet kërkon vazhdimin e shpejtë të dialogut Kosovë-Serbi

S.B.

Konjufca uron qytetarët për muajin e Ramazanit: Ta bëjmë Kosovën vend më të mirë

S.B.

Bekim Haxhiu: Jam duke e pritur një përgjigje për sigurimin e 1 milion vaksinave brenda tri ditësh

S.B.

Sot mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën

S.B.

BIK fton besimtarët që janë me Covid-19, mos të shkojnë në xhami

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...