Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Arrestimi i gjyqtares, Rama: Vendimet e saj habitën dynjanë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar sërish sot arrestimin e gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha.

Rama tha se gjyqtarja është një ‘monstër’ që ka përdorur forcën e pozicionit për të marrë vendimet që “kanë habitur dynjanë”.

“Fakti është se një gjykatëse, një monstër që e përdori në mënyrë spektakolare forcën e papërgjegjshmërisë disa kohë me parë dhe u habit gjithë dynjanë me vendimet e saj për të liruar njerëz me dënim të përjetshëm është sot në burg, përbën shembullin sesi sistemi do të funksionojë. Kërkon shumë durim, ngritja institucioneve të reja, janë një proces i vështirë”, u shpreh Rama.

Më tej kreu i qeverisë ka komentuar edhe vendimin e Gjykatës së Strasburgut për gjyqtaren Altina Xhoxhaj.

Postime të ngjashme

Veliaj takon kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu: Forcojmë lidhjet historike mes dy qyteteve tona! Bashkëpunim për ‘Tirana, kryeqyteti Europian i Rinisë 2022’

D V

Kryetarja e AMA-s, Armela Krasniqi takon përfaqësuesen e OSBE-së për Lirinë e Medias, Ribeiro: Diskutuam mbi vijimin e bashkëpunimit

D V

“Je injorant”, gazetari nga Maqedonia thotë se është ofenduar nga kryeministri Rama

D V

Edi Rama e jetësoi formulën serbe: “Dy shtete – dy qëndrime”

D V

Manastirliu: Muaji gusht i hapur për vaksinimin antiCOVID për të gjithë qytetarët +18 vjeç

D V

“Pjesë e projektit të Rilindjes Urbane”, Rama jep lajmin e mirë për qytetarët e Lezhës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...