Arrestimi i parë në Austri pas dorëheqjes së Kurz – ajo dyshohet se falsifikoi kërkimet në favor të ish-kancelarit

Një hulumtuese e opinionit publik është njeriu i parë që u arrestua në çështjen e akuzave ndaj ish-kancelarit të Austrisë, Sebastian Kurz.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ajo dyshohet se ka falsifikuar kërkimet në favor të PVP – Partisë Popullore Austriake.

Siç bëhet e ditur, Sabine Beinschab u arrestua, dhe ajo është një person kryesor në aferat rreth Kurz në lidhje me sondazhet e rreme të opinionit publik.

Në hulumtimin e saj, Kurz është portretizuar gjithmonë veçanërisht pozitivisht, ndërsa kundërshtari i tij në luftën për postin e shefit të partisë, Reinhold Mitterleiner, është portretizuar negativisht.

Sabine Beinschab është themeluesja e institutit të kërkimit të tregut “Research Affairs”.

Related posts

Kancelarja Merkel, mbrojtja e klimës dhe katastrofat

D V

Deklarata e fortë e Kim Jong-un dhe detaji që ra në sy në trupin e tij. BBC: Janë nxitur spekulimet se…

Redaksia

Mediat italiane: 128 emigrantë në rrezik mbytje në Mesdheun qendror

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More