Arrestohen 15 emigrantë nga Kuba në Gjevgjeli

Shkup, 27 shtator – Në Gjevgjeli, në afërsi të linjës kufitare me Republikën e Greqisë, dje në mbrëmje u arrestuan 15 emigrantë prej të cilëve tre të mitur, të gjithë nga Kuba, sepse tetë prej tyre ilegalisht  kanë hyrë në shtet, ndërsa shtatë janë munduar në mënyrë ilegale ta kalojnë kufirin shtetëror.

Siç kumtoi MPB, të gjithë janë arrestuar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritet padi përkatëse. 

Related posts

Prindi raportoi në polici se djali po ushtron dhunë në familje – pengojnë arrestimin e tij

D V

Aksident në Vallandovë, humb jetën një person

D V

Arrestohen dy persona nga Shkupi të cilët kërkohen me urdhër-arrest

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More