Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Arrestohen 2 shtetas në Fier, gjatë kontrollit në automjet policia iu gjeti …

Një shtetas është arrestuar pasi ka thyer masën “Arrest shtëpie”, ndërsa dy të tjerë janë arrestuar në flagrancë, pas kontrollit të policisë në automjetin e tyre, ku u konstatua drogë dhe municionin luftarak.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier ndaluan për veprën penale “Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, shtetasin K. D., 19 vjeç, banues në Fier, pasi u konstatua jashtë banesës së tij, ndërkohë që Gjykata i ka vendosur masën “Arrest në shtëpi”, për veprën penale “Vjedhja”.

Në vijim të kontrolleve të ushtruara me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, nga forca e posaçme “Shqiponjat” në DVP Fier, gjatë kontrollit të automjetit tip “Mitsubishi” në Patos, janë konstatuar shtetasit F. (A). F. dhe E. (B). M., të cilët kishin me vete një sasi të vogël lënde narkotike cannabis sativa, fishekë luftarak, si dhe një palë pranga të dyshuara si ato të policisë.

Në përfundim të veprimeve, nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve F. (A). F., 30 vjeç, banues në Patos dhe E. (B). M., 41 vjeç, banues në Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Postime të ngjashme

Arsyet pse Partia Demokratike kërkon rivotim në 9 qarqe në Shqipëri

N E

Shqipëria regjistron 57 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Koalicioni (ABEOK) ka bërë kërkesë ankimore në KQZ, kërkojnë që të pajisen me vendimin për votimin e shqiptarëve jashtë vendit

N E

Edi Rama: Janë kryer 600 mijë vaksinime anti Kovid në të gjithë vendin

N E

Juventus i dërgon një fanellë Edi Ramës me numrin tre, në shenjë urimi për mandatin e tretë të fituar

N E

Dita e Europës, Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Sorec: Askush nuk është i sigurt, pa qenë të gjithë të sigurt

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...