Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen dy dilerë në Sopot, konfiskohet heroin

Paketim më i madh me heroin është gjetur tek dy persona nga Prilepi, informojnë nga MPB.

Nga aty sqarojnë se dje në orët e pasdites, në autostradën Shkup-Veles, në afërsi të Pikës pagesore në f.Sopot, nëpunësit policorë nga Njësia e policisë kriminalistike-sektori për tregti të palejuar me drogë,  në bashkëpunim me SPB-Veles e kanë privuar nga liria A.K.(44) nga Prilepi, i cili drejtonte automjetin e udhëtimit “Opel Zafira”, në të cilën bashkudhëtar ishte A.T.(30) nga Prilepi.

Gjatë kontrollit të kryer tek ata është gjetur paketim më i madh polietileni me heroin.

Personat janë arrestuar në stacionin policor dhe sipas Prokurorit Publik kundër tyre do të ngrihet padi penale, për shkak ekzistimit të dyshimit të bazuar se kanë kryer vepër penale të dënueshme sipas Kodit Penal.

Postime të ngjashme

Nuk i bind policisë për të ndaluar, arrestohet 51-vjeçari në Fier

S.B.

Vlorë/ Gjendet predha e paplasur, dyshohet se i përket Luftës së Dytë Botërore. Banori: Ja hoqa dheun me terezi dhe e ngrita me duar

S.B.

Pamjet/ Makina humbi drejtimin dhe ra në kanal, dy viktimat e shënuara në Lushnje janë babë e bijë

S.B.

Tre të mitur nga Tetova vidhnin nëpër shitore gjatë orës policore

S.B.

Detaje për aksidentin e rënd në Çento: Janë lënduar më tepër persona

S.B.

144 shkelje në Shkup, 63 për vozitje të shpejtë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...