Agjencia Zhurnal.mk

Arrestohen dy kosovarë në Jazhincë të Tetovës

Tetovë, 18 nëntor – Zhurnal.mk – Dje pasdite janë arrestuar dy shtetas të Kosovës përshkak se ilegalisht e kanë kaluar kufirin me Maqedoninë e Veriut, njofton Zhurnal.

Ata janë arrestuar në fshatin Jazhincë të Tetovës.

“Më 17.11.2019 në ora 19:15 në fshatin Jazhincë të Tetovës, zyrtarë policorë nga stacioni policor për mbikqyrje kufitare Rogaçevë, i kanë privuar nga liria S.M (28) si dhe S.V (21), të dy nga Republika e Kosovës, të cilët në mënyrë joligjore e kanë kaluar kufirin mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Ata i janë dorëzuar repartit për krim ndërkufitar dhe migrim për procedurë të mëtutjeshme”, thonë nga MPB./Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...