Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Arrestohen dy persona lidhur me rastin “Dhoma publike”

Shkup, 28 janar – Dy persona, njëri nga Manastiri dhe tjetri nga Velesi janë arrestuar lidhur me rastin “Dhoma publike”, kanë konfirmuar nga MPB-ja.

Siç kanë informuar nga MPB-ja, po ndërmerren masa dhe aktivitete edhe ndaj personave tjerë në koordinim me Prokurorinë publike me qëllim zbardhjen e rastit dhe sanksionimin adekuat të kryerësve.

Arrestimin e dy personave përmes rrjetit social Fejsbuk e ka konfirmuar edhe numri një i policisë, Oliver Spasovski. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Qeveria emëroi Agim Murtezanin drejtor për Punë Hidrometeorologjike

D V

Arrestohet një shtetas shqiptar për vënie të zjarrit pyjor në rrethinën e Gostivarit

D V

Zaev: Nesër mblidhet Qeveria për gjendjen e krizës

D V

Kërkohet shpallje e gjendjes së krizës për shkak të zjarreve në Maqedoni

D V

Qeveria e RMV-së ndan nga 10.000 denarë për personat të cilët kanë marrë pjesë në shuarjen e zjarreve

D V

Shilegov: Tre ekipe të zjarrfikësve dhe tre vetura janë nisur drejt Pehçevës dhe Dellçevës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...