Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen dy persona, nga Kondova dhe Sllatina për vuajtjen e dënimeve me burg nga 5 dhe 6 vjet

Shkup, 3 tetor – Sektori për bashkëpunim ndërkombëtar policor me ndihmën e Njësisë së policisë për intervenim, natën e kaluar në orën 02:00, kanë arrestuar A.A (19) nga fshati Kondovo, për vuajtjen e dënimit me burgim pesë vjet për vepër penale “tentim për vrasje”, kumtoi sot Ministria e Punëve të Brendshme.

Ata gjithashtu informojnë se në orën gjashtë të mëngjesit, nëpunësit e policisë nga Sektori i policisë Tearcë arrestuan E.B. (28) nga fshati Sllatin për vuajtjen e dënimit me burg prej gjashtë vjetësh në INP Idrizov, në lidhje me nenin 237 paragrafi 1 të Kodit Penal të Maqedonisë së Veriut.

Postime të ngjashme

PTH: Pozitiv në koronavirus donin të udhëtojnë me PCR-test të rrejshëm, propozohet dënim në të holla

S.B.

Arrestohet 67-vjeçari, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg

S.B.

MPB: 156 shkelje në trafik në Shkup, 47 për tejkalim të shpejtësisë

S.B.

Arrestohet një shqiptar në lidhje me sulmin në Nice, ku vdiqën 86 persona

S.B.

Premtonte ndërrim apartamentesh, arrestohet 39-vjeçari i shpallur në kërkim, bien në pranga edhe tre të rinj të tjerë, ja për çfarë akuzohen

S.B.

Arrestohet një person në Lipjan, sulmoi me një mjet të fortë bashkëshorten e tij

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...