Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen dy persona për tentim vrasje ndaj pronarit të një restorani në Dibër

Arrestohen dy persona të cilët kanë sulmuar me mjet të mprehtë një pronar të objektit hotelierik në Dibër.

Në 30.12.2020 në orën 17.30 në Kalimin kufitar “Jazhincë”, pas kontrollit të kryer, në lidhje me veprën e kryer penale “vrasje në tentativë” sipas nenit 123 në lidhje me nenin 19 nga Kodi Penal ndaj B.P., pronar i objektit hotelierik në Dibër, nga liria janë privuar A.S.(39) nga Dibra, me vendbanim në R. e Kosovës dhe U.D.(68) nga f.Jazhincë, Tetovë, njoftoi MPB.

Njësia për punë të brendshme Dibër po punon në zbardhjen e rrastit, pas çka do të ngritet parashtresë adekuate.

Postime të ngjashme

Furgoni përplas 7-vjeçaren/ E mitura humbi jetën duke kaluar rrugën

S.B.

Prokuroria nis hetimet për vdekjen e shtetasit të huaj në Ulpianë

S.B.

Ndërron jetë 20-vjeçarja që u lëndua nga shpërthimi në Ferizaj

S.B.

Detaje të tmerrshme: Siriani fillimisht u ther me thikë, pastaj u dogj për së gjalli

S.B.

Lëndohen tre persona pasi që automjeti doli nga rruga Kumanovë – Sh.Nikollë

S.B.

Bastisje në Manastir, konfiskohet drogë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...