Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Arrestohen dy shqiptarë në Itali, pjesë e një rrjeti trafikantësh droge

Autoritetet italiane kanë arrestuar 12 persona, mes tyre edhe 2 shqiptarë, si pjesë e një grupi trafikantësh droge.

Operacioni është ekzekutuar nga policia e Breshias.

Është dokumentuar se të prangosurit kanë trafikuar rreth 50 kilogramë lëndë narkotike në provincën e Breshës dhe në territoret e Mantova, Trento, Trieste e Verona.

Furnizimi me kokainë bëhej nga një shqiptar me banim në komunën Travagliato, në provincën e Breshës.

Hetimet kanë vërtetuar blerjen  e të paktën 6 kilogramëve kokainë nga furnizuesi shqiptar i drogës.

Dorëzimi i kokainës bëhej në makinën luksoze të trafikantit shqiptar.

Ndërsa roli i shqiptarit të dytë të përshirë në këtë operacion ishte në atë që porosiste kokainë.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

Manastirliu: Të hënën dërgesa e radhës nga Pfizer, brenda 10 ditëshit të parë të marsit vijnë vaksinat e para nga Covax

S.B.

“Urgjent të rimbursohen ilaçet për COVID”/ Meta-Ramës: Lëri dokrrat, trego planin e vaksinimit

S.B.

Berat/ Rama flet për Bashën e Kryemadhin: Është kukull në duart e ‘gogolit’, me ‘mamadhinë’ tek dera, nuk është alternativë

S.B.

Basha takim me të rinjtë: Do të fitojmë për një të ardhme më të mirë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...