Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen dy shtetas serb, trafikonin emigrantë

Në datën 05.04.2021 në orën 05.35 në rrugën rajonale në Negotinë-Demir Kapi, nëpunësit policorë i kanë privuar nga liria I.S.(47) dhe A.L.(23), të dy nga Republika e Serbisë, pasi që në automjetin “Daevu”, me targa të Serbisë, në të cilën ishin dy persona, e të cilin e drejtonte I.S., janë gjetur shtatë persona – emigrantë nga Pakistani.

Në kohën e theksuar, nëpunësit policorë kanë dhënë shenjë për ndalim të automjetit të tyre, por ata nuk janë ndalur dhe kanë vazhduar me shpejtësi të madhe, por së shpejti kanë dalë nga rruga. Gjatë kontrollit të automjetit janë gjetur shtatë emigrantë nga Pakistani, të cilët në aksident kanë marrë lëndime trupore.

I.S. dhe A.L. janë arrestuar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të ngrihet padi adekuate.

Postime të ngjashme

Sanksionohen 106 shoferë në Saraj

Zekirija Haxhiu

Arrestohet në Bllacë 38 vjeçari nga Shkupi

Dafina Vidishiqi

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...