Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Arrestohen dy vëllezër nga Negotina

Gostivar, 5 janar – “Sot (05.01.2021) në orën 20.30 nëpunësit policor nga Departamenti i Policisë Galata, në fshatin Negotinë komuna e Vrapçishtit kanë privuar nga liria 30 vjeçarin M.B nga fshati Negotinë pronar i një lokali për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për mos respektimin e masave dhe protokolleve në pandemi.

Gjegjësisht, gjatë kontrollit në lokal, organet e rendit kanë konstatuar se objekti ka punuar edhe jashtë orarit të lejuar si dhe ka pasur rreth 25 persona brenda në lokal gjë e cila është në kundërshtim më vendimin e Qeverisë për funksionimin e objekteve hotelierike. Inspektorati i Tregut – Gostivar e ka mbyllur objektin dhe i ka vendosur shiritin e mbylljes, më pastaj shiriti është larguar nga i vëllai i M.B, B.B 37 vjeç pas të cilës është privuar nga liria”, bëjnë të ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Postime të ngjashme

“Target-Fortesa”, Sot aktvendimi ndaj ish kreut të DSK-së Sasho Mijallkov

Bexhet Musliu

Edhe partia RDM largohet nga koalicioni “mundemi” i LSDM-së

Bexhet Musliu

Sot protestë për rastin „Monstra“, mbyllen disa rrugë në kryeqytet

T E

Strugë, lagja “Lugina e Gëzuar” kërkon strehim social

Bexhet Musliu

Kumanovë, librat me përmbajtje ofenduese, Shabani: Ka filluar me punë komisioni

Bexhet Musliu

Edhe Lëvizja BESA mund të braktisë anijen e Zaevit?!

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...