Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen gjashtë persona me teste PCR të rrejshme në Deve Bair

Në datën 31.01.2021 në orën 15.00 në Kalimin kuftiar “Deve Bair”, nëpunësit policorë i kanë privuar nga liria L.A.(46) dhe N.A.(46), të dy nga Shkupi, L.D.(22) nga Kavadari, B.M.(21), S.M.(22) dhe B.K.(24), të gjithë nga Shkupi, për shkak dyshimit të bazuar për veprën e kryer penale “mosveprim sipas rregulloreve shëndetësore gjatë kohës së epidemisë”, “Falsifikim dokumenti” dhe “shfrytëzim të dokumentit me përmbatje të pavërtetë”

Në datën 29.01.2021, gjatë kontrolleve të kryera është vërtetuar se testet PCR të tyre nuk ishin lëshuar nga klinikë adekuate. Janë sekuestruar gjithsej gjashtë teste PCR në emër të tyre, gjashtë telefona celular, si dhe dokumentet e tyre të udhëtimit përkohësisht me vërtetim për gjësende përkohësisht të sekuestruara. Sëbashku me sendet e sekuestruara ato janë dorëzuar në Stacionin policor Kriva Pallankë për procedim të mëtutjeshëm.

Postime të ngjashme

Fshihej në Shqipëri, arrestohet amerikano-kanadezja

D V

​Ndërroi jetë foshnja në spital, nisin hetimet për mjeken në Pogradec

D V

Mbytet në Durrës një i moshuar

D V

158 shoferë të gjobitur në Shkup

Z H

Tetovë, arrestohen dy persona për posedim të lëndëve narkotike

Z H

Zhduket një vajzë në Gjakovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...