Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Arrestohen katër persona nga Kumanova

Kumanovë, 17 tetor – 16.10.2020 rreth orës 08.20 në Kumanovë, zyrtarë policor nga SPB – Kumanovë, bazuar në një urdhër të gjykatës, arrestuan B.S (26) nga Kumanova për vuajtje të një dënimi me burg prej pesë vjet e gjysmë në burgun e Idrizovës për vepër penale “tradhti bashkëshortore” sipas nenit 187 paragrafi 1 i Kodit Penal. Personi u dërgua në burgun e Idrizovës.

Më 13.10.2020 në orën 00.20 në Kumanovë, zyrtarë policorë nga SPB – Kumanovë, bazuar në një urdhër të gjykatës, arrestuan M.T (29) nga Kumanova për vuajtje të një dënimi me një vit burg në Institucionin Ndëshkimor-Korrektues Kumanovë. Personi u dërgua në Burgun Korrektues të Kumanovës.

Postime të ngjashme

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

Georgievski: Nëse i falëm serbët, pse mos falim dhe bullgarët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...