Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen katër shtetase te huaja, punonin ilegalisht në objekt hotelierik

Katër shtetase të huaja janë arrestuar në stacion policor nën dyshimin se ilegalisht kanë punuar në objekt hotelierik në afërsi të Gostivarit.

Sipas SPB-Tetovë, nëpunësit policorë në Repartin për punë të brendshme-Gostivar kanë kryer aksion kontrollues rreth orës 01.30 në objekt hotelierik të locuar rreth autostradës Gostivar-Tetovë.

Në lokalin pronë e R.B.(46) nga Gostivari janë kapur katër shtetase të huaja, prej të cilave tre nga Republika e Shqipërisë dhe një nga Republika e Kosovës.

Pas kontrollit të kryer janë privuar nga liria për shkak të keqpërdorimit të qëndrimit turistik, gjegjësisht qëndrim në kundërshtim me qëllimin.

Ato janë mbajtur në Stacionin policor-Gostivar për procedurë të mëtutjeshme.

Postime të ngjashme

Aksident në rrugën Ohër – Strugë, humb jetën një person

T E

Mbyllet çajtorja në Kumanovë, janë shkelur rregullat gjatë pandemisë

T E

Incident në Klinikën Gjinekologjike, mjeku sulmon infermieren

T E

Kapen rreth 200 kg lëndë narkotike në rajonin e Gjevgjelisë

T E

Mbyllet objekti dhe arrestohet pronari i çajtores në Gostivar, u shkelën rregullat kundër Covid-19

T E

Kërkohej nga policia gjermane, trafikanti i drogës arrestohet në Tetovë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...