Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Arrestohen kreatori dhe administratori i grupit “Dhoma Publike”

Prokurria Themelore Publike-Shkup gjatë ditës së djeshme deri tek Ministria për Punë të Brendshme ka dhënë urdhër për privimin nga liria të dy personave, kreatorit dhe administratorit të grupit “Dhoma Publike” në rrjetin social Telegram. Pas urdhrit policia ka vepruar menjëherë dhe personat e apostrofuar janë privuar nga liria.


Prokurori kompetent publik sot ka sjell vendim për zbatimin e procedurës hetimore kundër dy personave, të dyshuar për veprën penale “Prodhim dhe distribuim të pornografisë së fëmijëve”.
Gjatë periudhës 19.012.2019 – 28.01.2020 dy të dyshuarit si themelues dhe moderator të g rupës, kanë qenë të obliguar që të kujdesen për përmbajtjen tekstuale dhe video që shpërndahen nga anëtarët e grupit. Por, ata me vetëdije kanë lejuar publikimin e materialeve komprometuese, përfshire edhe ata me fëmijë të moshës së mitur.

Postime të ngjashme

Program i përshtatshëm shtetëror nesër në Shkup, Krushevë dhe Pelince për shënimin e 2 Gushtit- Ditës së Republikës dhe Ilindenit

R Zh

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Aksident i rëndë në Malishevë, vdes një 74 vjeçar

D V

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...