Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Arrestohen për vjedhje Meta dhe Berisha

Tre shqiptarë u arrestuan nga Policia e Athinës në Greqi.

Ata akuzohen për vjedhjen e disa dyqaneve në zonën e Athinës.

Mediat greke bëjnë në dije se në pranga ranë 2 kushërinjtë: 50-vjeçari Fari Meta dhe Adi Meta, 34 vjeç.

Po ashtu u arrestua edhe 25-vjeçari Panajotis Berisha.

Pas një urdhri të Prokurorisë së Athinës u bënë publike dokumentet e identitetit dhe fotografitë e shqiptarëve që akuzohen për vjedhje.

Ata akuzohen se kanë vjedhur dyqane në zonat periferike të Athinës.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

Manastirliu: Të hënën dërgesa e radhës nga Pfizer, brenda 10 ditëshit të parë të marsit vijnë vaksinat e para nga Covax

S.B.

“Urgjent të rimbursohen ilaçet për COVID”/ Meta-Ramës: Lëri dokrrat, trego planin e vaksinimit

S.B.

Berat/ Rama flet për Bashën e Kryemadhin: Është kukull në duart e ‘gogolit’, me ‘mamadhinë’ tek dera, nuk është alternativë

S.B.

Basha takim me të rinjtë: Do të fitojmë për një të ardhme më të mirë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...