Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen pesë tetovarë, kapen me drogë

Gjatë ditës së djeshme në dy rraste të ndryshme janë arrestuar 5 persona nga Tetova, tek të cilët policia ka zbuluar drogë.

Në datën 05.05.2021 rreth orës 12.00 në rrugën “Ilindenska” në Tetovë, nëpunësit policorë të SPB-Tetovë i kanë privuar nga liria Sh.I.(57) dhe J.S.(50), të dy nga Tetova, sepse gjatë kontrollit tek ata është gjetur heroin. Ata janë mbajtur në Stacionin policor të Tetovës dhe pas dokumentimit do t’iu përpilohen parashtresa adekuate.

Po të njejtën ditë në orën 22.00 në fshatin Zhelinë të Tetovës, nëpunësit policorë të SPB-Tetovë i kanë privuar nga liria S.A.(20), Xh.U.(21) dhe F.O.(33), të gjithë nga ky fshat. Gjatë kontrollit të tyre dhe automjetit të udhëtimit “Folksvagen Golf”, me targa të Tetovës, në të cilën janë kapur, është gjetur marihuanë. Pas dokumentimit të rastit do të përpilohen padi adekuate.

Postime të ngjashme

Gjendet i pajetë një 29-vjeçar në Shkodër

Dafina Vidishiqi

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Dafina Vidishiqi

Vret vëllain pas mosmarrëveshjes për bagëti

Dafina Vidishiqi

Arrestohen tetë persona, ndërpritet ahengu shtëpiak në Shkup

Dafina Vidishiqi

Shkup, 253 kundërvajtje në komunikacion

Dafina Vidishiqi

Mbi 50 aksidente brenda 24 orëve, shqiptohen 1 mijë e 590 gjoba

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...