Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen shtatë persona në Shkup, Tetovë dhe Gostivar

Zhurnal Ads

Shtatë persona janë arrestuar në disa lokacione të ndryshme në Maqedoni për posedim të marihuanës.

Në datën 28.10.2020 në orën 22.50, nëpunës policorë nga SPB Shkup në rajonin e Qendrës e kanë privuar nga liria F.Ç.(30) nga Shkupi, sepse gjatë kontrollit të kryer tek ai është gjetur marihuanë. Pas dokumentimit të rrastit, kundër tij do të ngritet parashtresë adekuate.

Në datën 29.10.2020 rreth orës 01.00, në Pallçishtë e Sipërme, nëpunësit policorë të SPB Tetovë i kanë privuar nga liria E.H.(19), P.P.(20), B.Sh.(20) dhe K.I.(21), të katër personat janë nga f.Pirok i Tetovës, sepse gjatë kontrollit të tyre dhe automjetit “Folksfagen Golf”, me targa të Tetovës, të cilin e drejtonte B.Sh., ku ato po lëviznin, është gjetur marihuanë. Të katër personat janë mbajtur në Stacionin policor të Tetovës.

Në datën 28.10.2020 rreth orës 21.30, në rrugën “Major Çede Filipovski” në Gostivar, nëpunësit policorë të SPB-Tetovë-Reparti për punë të brendshme Gostivar i kanë privuar nga liria 33-vjeçaren S.J. dhe 24-vjeçari N.A., të dy nga Gostivari, sepse tek ata është gjetur marihuanë, njoftoi MPB.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vrasja në Bathore/ Frikë nga një hakmarrje e mundshme, policë të armatosur ruajnë banesën

admin

Arrestohen dy persona për kontrabandim me migrantë

S.B.

Makina del nga rruga, humb jetën vozitësi 25 vjeçar

T E

6 kilogram marijuanë dhe një pistoletë, arrestohen dy shqiptarë në Janinë

S.B.

Arrestohet 28 vjeçari nga Çairi pasi ishte shpallur urdhërarrest

T E

Aksident në Shkup, lëndohet rrëndë një 57-vjeçarë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...