Agjencia Zhurnal.mk

Arrestohen shtatë shtetas shqiptarë në Gostivar

Dje në Gostivar janë arrestuar shtatë shtetas të huaj për shkak të qëndrimit të tyre ilegal në shtet.

“Dje në orën 08.15, zyrtarë policorë nga Njësia policore Galatë, gjatë kryerjes së patrullimit të rregullt në fshatin Debresh të Gostivarit, për shkak të qëndrimit turistik të paparaqitur të tyre i kanë arrestuar shtetasit shqiptarë me inicialet M.K.(23), NC.(20), B.C.(22) dhe D.P.(22), si dhe M.F.(28) dhe K.G.(33), për shkak se kishin hyrë ilegalisht në Republikën e Maqedonisë së Veriut”, njoftojnë nga MPB-ja.

Të gjithë janë arrestuar në Stacionin policor të Gostivarit për procedurë të mëtutjeshme.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...