Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen tetë persona, ndërpritet ahengu shtëpiak në Shkup

Pas denoncimit të marrë në SPB Shkup, nëpunësit policorë nga Stacioni policor Karposh mëngjesin e sotëm në ora 01:28 kanë realizuar kontroll në një banesë në bul.”8 Shtatori”, në të cilin banon P.P.(25). Gjatë kontrollit, krahas P.P., janë zënë edhe shtatë persona në aheng shtëpiak, të moshës nga 25 dhe 26 vjeç dhe është konstatuar se nuk respektohen masat për mbrojtje dhe parandalim të përhapjes së Kovid-19, njofton Portalb.

Nga MPB-ja sot informuan se personat janë arrestuar në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të parashtrohet kallëzim adekuat sipas nenit 206 nga Kodi penal për “mosveprim sipas dispozitave shëndetësore në konë pandemie”.

Postime të ngjashme

Ia keqpërdorin kartelën bankare, kryejnë blerje online në vlerë rreth 12 mijë euro

D V

Pesë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

D V

Vrasje në tentativë në Deçan, plagoset një person

D V

Policia raporton për dy vdekje të dyshimta

D V

Gjendet i vdekur një 60 vjeçar në Prishtinë

D V

Lezhë, mbytet në plazhin e Tales një 27-vjeçar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...