Agjencia Zhurnal.mk

Arrestohen tre persona në Shkup

Policia dje ka arrestuar tre persona, nga të cilët njëri për posedim të thikës dhe dy të tjerët për posedim droge në Shkup.

-Dje në orën 20.20, zyrtarë policorë nga SPB Shkup në “Kej Dimitar Vllahov”, e kanë privuar nga liria N.I.(36) nga Prilepi, spse gjatë kontrollit të kryer tek ajo është gjetur materje pluhuri.

-Në datën 30.03.2020 në orën 17.10, zyrtarë policorë nga SPB Shkup nga rajoni i Bit Pazarit, e kanë privuar nga liria E.Q.(38) nga Bogdanci, sepse gjatë kontrollit të kryer tek ai është gjetur materje pluhuri.

-Në datën 30.03.2020 në orën 18.30 nga zyrtarët policorë nga SPB Shkup në bul.”Koço Racin”, gjatë kontrollit të kryer tek E.A.(33) nga Shkupi është gjetur thikë. Ai ëshë arrestuar, nën dyshimin se ka kryer kundërvajtje nga Ligji për armë”.

Pas dokumentimit të rrasteve të lartëpërmendura, kundër tyre do të ngritet padi adekuate, njoftojnë nga MPB.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...