Arrestohen tre persona për blerje online me kartela të klonuara

Tre persona janë arrestuar nën dyshimin për përfshirje në veprën penale “keqpërdorim i kartelave bankare  dhe të kreditit”.

Siç njofton policia, ata janë kapur nga hetuesit policorë – Sektori për Hetime të Krimeve Kibernetike.

“Të dyshuarit, në bashkëveprim me njëri tjetrin përmes kartelave bankare të klonuara kanë blerë online mallra të ndryshme (telefona mobil). Ndërsa dëmi i shkaktuar nga këto blerje është mbi 10,000 (dhjetëmijë) euro”.

“Hetuesit policorë kanë kontrolluar një lokacion dhe në cilësinë e provave kanë sekuestruar, katër telefona mobil dhe dokumentacion relevant që dëshmon blerjen e tyre”, thuhet në komunikatë.

Sipas njoftimit me vendim të Prokurorit, të dyshuarit B.M., viti i lindjes 1998, mashkull kosovar dhe V.H., viti i lindjes 2000, mashkull kosovar dërgohen në mbajtje prej 48 orëve, kurse i dyshuari Rr.M., viti i lindjes 2004, mashkull kosovar lirohet në procedurë të rregullt.

Related posts

Polici i vrarë në Veles ka qenë dy herë i dënuar me kusht

D V

Policia me aksion ndaj shitësve të drogës në Prizren, arrestohen tre persona

D V

Autori më qëlloi me automatik, e njoh, është vendali! Flet 47-vjeçari që u plagos

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More