Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Arrestohen tre persona për vjedhje të rëndë në Pejë

Policia e Kosovës nё Pejё ka arrestuar tre persona tё dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë”.

Sipas një njoftimi për media thuhet se të mërkurën stacioni policor nё Pejё ka pranuar njё informacion se nё fshatin Vitomiricё- Pejё, ka ndodhur njё rast “Vjedhje e Rёndё”.

Tutje në njoftim thuhet se sipas ankuesit iu janё vjedhur dymbёdhjetё (12) dritare nё vlerё prej njё mijё e dyqind (1200) euro.

Siç thuhet në njoftim njësiti i hetimeve pranë stacionit policor në Pejё, pas njё pune intensive operativo-hetimore nё datën e njëjtё, ka arritur tё identifikoj dhe arrestoj tё dyshuarit: J.F. lindur me 1994, F.L. lindur me 1987, S.B. lindur me 1992.

“Tё dyshuarit 1 dhe 2, pas intervistimit me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit ndalohen pёr 48- orё, ndёrsa i dyshuari i tretё ёshtё liruar nё procedurё tё rregullt. Dritaret e vjedhur pas konfiskimit iu janё kthyer pronarit legjitim”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjashme

Prokuroria kërkon masë paraburgimi ndaj 11 të arrestuarve për keqpërdorim subvencionesh

S.B.

Përplaset Bieber me zëdhënësin e BE-së pas hartës skandaloze të Lajçakut

S.B.

Fondi për Garanci Kreditore sqaron procedurat për përfitimin e bizneseve nga Rimëkëmbja Ekonomike

S.B.

Një furgon përplasi motoristin në Kumanovë, me lëndime të rënda dërgohet në spital

S.B.

Shqiptohen dënime për burrë e grua, shtetas të Gjermanisë – falsifikuan PCR-testet

S.B.

Dy persona lëndohen rëndë në aksident, automjeti doli nga rruga Prilep-Manastir

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...