Arrestohen tre shkupjanë për drogë, më i riu një 18-vjeçar!

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se pikëpagesën në Gostivar, dje ka arrestuar tre shkupjanë pasi janë kapur me drogë.

 

“Më 30.07.2021 rreth orës 19.30 në pikëpagesën në Gostivar, policët nga Stacioni Policor në Gostivar e kanë privuar nga liria M.Ll.(20), H.N.(18) dhe O.M.(21), të gjithë nga Shkupi. Gjatë kontrollit të veturës “Folksvagen golf” me targa të Shkupit, në të cilën janë transportuar personat, është gjetur dhe marrë amfetaminë, marihuanë dhe peshore digjitale me mbetje nga amfetamina. Ata janë mbajtur nën arrest në Stacionin policor dhe pas zbardhjes së plotë të rastit, kundër tyre do të shqiptohet kallëzim përkatës për “prodhim dhe lëshim në shitje në mënyrë të paautorizuar të lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe të prekusorëve”, thuhet në njoftim, transmeton TV21.

Related posts

Mosmarrëveshja e filluar në Zvicër, përfundoi me vrasje në Kosovë

D V

E mitura nga Obiliqi rrah prindërit i bënë për spital

D V

Shtetasi i Kosovës rrahet brutalisht në një hotel në Shëngjin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com