Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Arrestohen vjedhësit të cilët vodhën para nga një Bankomat në Gostivar

Gostivar, 10 janar – Arrestohen vjedhësit të cilët vodhën para nga një Bankomat në Gostivar, informojnë nga SPB-Tetovë.

“SPB-Tetovë-Departamenti i punëve të Brendshme-Gostivar, ka zbardhur vjedhjen e rëndë e cila ishte kryer më 1 dhjetor të vitit të kaluar në një bankomat të vendosur në një shitore në Gostivar. Deri në Prokurorinë Themelore Publike në Gostivar ka ngritur padi penale kundër pesë personave, M.A (32) dhe R.R (33) nga Svillarja e poshtme e Shkupit, N.R (47) dhe A.B (36) na Haraçina si dhe kundër 24 vjeçarit M.K nga Republika e Shqipërisë. Dy persona N.R dhe A.B janë arrestuar këtë mëngjes, ndërsa persona R.R po mbahet në paraburgim për një vepër tjetër penale. Të pandehurit dyshohet se kanë vjedh 1 milion e 800 mijë denarë nga një Bankomat duke përdorur forcën”, bëjnë të ditur nga SPB-Tetovë.

Postime të ngjashme

Automjeti që u përfshi nga zjarri po transportonte para

S.B.

Lëndohet rëndë 73- vjeçari në një aksident në Shkup

S.B.

Bastisje në Tetovë, gjendet drogë dhe armë

S.B.

Gjoba për 183 shoferë dhe 30 këmbësorë në Shkup

S.B.

Si erdhi tek rrahja në pompën e derivateve në Ferizaj që e çoi drejt vdekjes 50-vjeçarin

S.B.

Përfshihet nga flakët një banesë në Fushë Krujë/ 80-vjeçarja shpëton mrekullisht, fqinjët e saj e nxjerrin nga shtëpia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...